YURTBAY MASTERFLEX - ATM İnşaat
  • Text
YURTBAY MASTERFLEX GRİ / Beyaz
(0 Değerlendirme)
UYGULAMA BİLGİSİ(23 ◦C VE %50 B.N) Ürün tipi : Toz Ürün rengi : Gri veya Beyaz Karışım oranı : 25 kg’lık karışım için 6-7,5 lt su Kap ömrü : Max. 3 saat Uygulama sıcaklığı : (+5 ◦C) ile (+35 ◦C) arası Açıkta bekletme süresi : 20 dakika (TSE 12004’e göre) Kullanıma alma süresi : Min.24 saat (hafif yaya trafiği) Derz için gerekli süre : Min. 24 saat Tamamen sertleşme süresi : 28 gün
YURTBAY MASTERFLEX GRİ
Stok Kodu : SC9KNKY
çimento esaslı, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, seramik yapıştırma harcıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzeyler temiz ve sağlam olmalıdır. Yüzeyde toz, yağ, kir ve yapışmayı engelleyici malzemeler yüzeyden temizlenmeli, harç çimento vb. kalıntılar yüzeyden kazınmalıdır. Derinliği 2 cm den fazla olan yüzey hatalarının tamiri en az 1 gün öncesinden yapılmış olmalıdır.

KARIŞIMIN HAZIRLANMASI

Temiz ve yuvarlak formlu bir kaba 6-7,5 Lt temiz su konulur, 25 kg lık toz ürün yavaş yavaş ilave edilerek, topak kalmayacak şekilde, homojen bir görüntü oluncaya dek karıştırılmalıdır. Karışım düşük devirli mikser yardımıyla yapılmalıdır. Taze harç 5 dk. Dinlendirildikten sonra, uygulama öncesinde tekrar karıştırılmalıdır.

UYGULAMA

Karışımı yapılmış olan YURTBAY MASTERFLEX harcı, ebatına uygun çelik dişili bir mala ile yüzeye uygulanmalıdır. Kaplama malzemesi yüzeye yerleştirilip, lastik uçlu bir tokmak ile yüzeye oturması sağlanır. Dış ortam uygulamalarında 20x20 cm den büyük abatlı karoların yüzeye yapıştırılmasında karonun alt boşluklarına da yapıştırıcı harç doldurulmalıdır. 20 dk içerisinde karolar yüzeye yapıştırılmalıdır. Uygulama aşamasında her 50m² alan için geniş genleşme derz aralıklarının bırakılması gerekir. Hazırlanan harç 3 saat içerisinde tüketilmelidir.

UYGULAMA ŞARTLARI

  • Uygulanacak ortam ve zemin sıcaklığı +5 ile 35◦C arasında olmalıdır.
  • Donmuş, erimekte ve don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.
  • Zemin sıcaklığının fazla olduğu, çok güneşli veya aşırı rüzgarlı havalarda uygulama yapılmamalıdır .

UYARILAR VE ÖNERİLER

  • Açıkta bekleme süresi içerisinde malzemenin yüzeyinde kabuklaşma olması durumunda malzeme tekrar karıştırılarak uygulanmalıdır.
  • Malzemede kabuklaşma olması durumunda malzemenin tekrar ıslatılması önerilmez.
  • Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir.